Interiérové dvere


Interiérové dvere

Interiérové ​​dvere a zárubne zohrávajú významnú úlohu v akomkoľvek priestore, či už je to byt alebo kancelária. Svojím spôsobom predstavujú "vstupný portál" medzi jednotlivými zónami.

Dvere do interiéru a ich význam

Hlavnou úlohou dverí je ochrániť zóny pred nežiaducimi rušivými vonkajšími vplyvmi a vytvoriť tak pre obyvateľov príjemné prostredie. Úloha interiérových dverí však spočíva nielen v schopnosti rozdeliť priestor, dokážu tiež vytvoriť jeho osobitý štýl.

Naša spoločnosť Doormont ponúka veľký sortiment interiérových (vnútorných) dverí značiek CAG a DRE, pričom klient si môže vybrať podľa najrôznejších parametrov: spôsobu otvárania, počtu dverných krídel, materiálu, z ktorého sú dvere vyrobené, a tiež výplne dverného krídla. Pozrime sa na ne konkrétnejšie.

dvere do interiéru DRE

Dvere otočné a posuvné

Podľa spôsobu otvárania dverí ponúkame otočné dvere a posuvné dvere.

Najtradičnejšími sú otočné dvere, ktoré môžu byť pravé alebo ľavé. Interiérové ​​posuvné dvere alebo dvere zasúvacie (dvere zaťahovacie alebo zasúvacou) možno použiť ako posuvné dvere na stenu alebo posuvné dvere do púzdra (do steny), ktoré umožní značne ušetriť priestor.

Dvere jednokrídlové a dvojkrídlové 

Podľa počtu krídel rozoznávame jednokrídlové dvere a dvojkrídlové dvere.

Bez ohľadu na spôsob otvárania dverí delíme dvere podľa počtu krídel na dvere jednokrídlové alebo dvojkrídlové. V otočné variante sa používajú aj asymetrické dvojkrídlové dvere (s bočným dielom, plným alebo preskleným).

Dvere plné, presklené a celosklenené 

Podľa výplne dverného krídla rozoznávame plné dvere, presklené dvere, celosklenené dvere.

Plné interiérové ​​dvere sú hladké alebo s povrchovou úpravou - kazetové dvere. Interiérové ​​dvere môžu mať rôzne tvary presklenia: od pravouhlého s rôznym ozdobným orámovaním až po atypické geometrické formy. Možno si tiež vybrať rozmery presklenie interiérových dverí: od malého okienka až po presklenie vyplňujúci prakticky celé dverné krídlo. Rozmery presklenia určujú architektonické požiadavky a priania zákazníka.
 
Na trhu interiérových dverí a zárubní je v súčasnosti celý rad materiálov používaných na výrobu dverí a zárubní. Každý z nich má svoje výhody a nedostatky. Ponúkame interiérové ​​dvere a zárubne (obložkovej dvere a zárubne) z materiálov podobajúcich sa drevu a ich kombinácií (v jednotlivých častiach dverné konštrukcie). Použitie náhrad prírodného dreva sa v technológii výroby dverí osvedčilo nielen z hľadiska lacnejšie výroby, ale aj úspešnosti snáh o vyrovnanie nedostatkov dreva prírodného materiálu (veľká hmotnosť, komplikácie pri výrobe, vlastnosť rozosychať sa pri pôsobení vlhkosti). Vďaka tomu sme schopní ponúknuť kvalitné a lacné dvere.

Pre tých, ktorí uvažujú o kúpe dverí do bytu, do domu alebo do kancelárie, bude jedným z dôležitých krokov výber typu dverí. Pri výbere interiérových dverí je nutné všetko dobre premyslieť, pretože interiérové ​​dvere a zárubne nie sú len tak hocijakým funkčným prvkom miestnosti. Je veľmi dôležité, aby boli spoľahlivé a harmonicky dopĺňali celkové vyznenie interiéru. Môžu byť nenápadné alebo sa stať naopak výrazným detailom podtrhujícím vkus majiteľa. Interiérové ​​dvere musia byť navyše ľahko ovládateľné a spoľahlivé. Preto je potrebné postupovať pri výbere dverí veľmi starostlivo.
 
Okrem širokej ponuky dverí u nás zákazník nájde ďalšie doplnkové produkty. Ide o predaj dverného príslušenstva - obložkové zárubne, rámovej zárubne, zárubne typu tunel (slepá zárubňa) krycie lišty, garniže pre posuvné dvere a ostatné najrôznejšie modifikácie a farby.